<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2543911403541341" crossorigin="anonymous"></script>
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2543911403541341" crossorigin="anonymous"></script>

Rap Şarkılar

0

Türkçe Rap Şarkılar ; Sesini yükseltmek, fark edilmek, haykırmak isteyen gençlerin müziği olan rap müzik, hem Türkiye’yi hem tüm dünyayı etkisi altına almış müzik türlerinden birisidir. Bizler için rap tarihi Eminem’in The Slim Shady LP albümü ve Türkiye’de Barikat grubu ile başlamış olsa da, esasında bu isyan ve hayat dolu müziğin tarihi çok daha eskilere dayanmaktadır. 1970’li yıllarda Amerika’nın kenar mahallelerinde ortaya çıkan ve Hiphop kültürünü yansıtan bir müzik türüdür.

Gazapizm ile başlayan Ben Fero ile devam eden bu popülaritede rap şarkılar dinle aramaları sıkça yapılır hale gelmiştir. Farklı türleri ile hayatımıza giren ve ilk dönemlerinde gençlerin ilgisini çeken bu müzik, günümüzde genç – yaşlı herkesin sevdiği müzik tarzlarından birisidir.

turkce rap muzikler dinle
turkce rap muzikler dinle

Rap Şarkılar

Türkçe rap dinle deyince hepimizin aklına kuşkusuz ki, rap dissleşmeleri gelmektedir. Sagopa Kajmer ve Ceza arasında başlayan rap dissleşmeleri günümüzde de devam etmektedir. Türkçe rap dissleşmeleri en son olarak Norm Ender ve Ben Fero, Ezhel ve Killa Hakan arasında yaşanmıştır.

Rap isyanın en güzel şekilde ifade edilebilmesini sağlayan müzik türüdür. Rap müzik yaşanan kötü anları anlattığı kadar yaşanmamışlıkları da anlatan bir müzik türüdür. Rap müzik var olan bozuk düzene bir başkaldırı olarak da dile getirilen bir müziktir. Gazapizm tarafından dile getirilen Ölüler Dirilerden Çalacak eseri bu isyanın en güzel eserlerinden bir tanesidir.

Rap Müzik Dissleşmeleri ile Kulaklarınızın Pası Silinsin

Rap müzik isyanı güzel anlattığı kadar aşkı da en güzel anlatan müzik türlerinden bir tanesidir. Rap şarkılar diğer müzik türlerinin aksine sözleri önem arz etmesinden dolayı yazılan her rap şarkısı yazarından çıktıktan sonra dinleyen herkeste farklı anlamlar ifade etmektedir. Sagopa Kajmer’in Onları da Anlıyorum eseri belki de buna verilecek en güzel örnektir.

Rap müzik yabancı kökenli müzik türü olduğundan dolayı en güzel eserler arasında yabancı rap şarkılar da bulunmaktadır. Rap şarkılar isyanı dile getirdiği kadar dinleyicinin motivasyonunu da arttıran bir müzik türüdür. Rap müzikler dinleyicinin ne yaşarsa yaşasın pes etmemesi gerektiğini söylemektedir.

Türk Rap Müziğinin Kralları

Türk rap müziğinin altın çağının yaşandığı kabul edilen Sagopa ve Ceza’nın düet yaptığı dönemden sonra Türkçe rap gerileme dönemine girse de son dönemlerde tekrar en çok dinlenen müzik türleri arasında yerini almıştır.

Türk rap müziği kralları denilince Sagopa ve Ceza’ya değinmemek olmaz. Sagopa Kajmer ve Ceza gerek eserleri gerekse de rap yapma üslupları ileTürk rap müziği tarihinin en iyileri arasına yerleşmiştir.

En Popüler Türkçe Rap Şarkıları

Türkçe rap müziğin son dönemde tekrar popülaritesini arttırması alanında güçlü sanatçıların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Gazapizm, Ezhel, Sancak, Khontkar gibi sanatçılar güzel eserleri ile son dönemin popüler rap sanatçıları arasındadır.

Geniş Yerli ve Yabancı Rap Müzik Arşivi

Sitemiz tarafından sunulan rap şarkılar seçeneği ile hiçbir yerde bulamadığınız en güzel rap şarkıları sitemiz aracılığı ile çok kolay bir şekilde dinleyebilirsiniz. Eşsiz bir müzik dinleme keyfi için sizi sitemizi ziyarete bekleriz.

Reis 14 Gönderi

Kaliteli müzik dinlemenin bir yaşam tarzı olduğuna ve her bireyin özgürce müzik dinleyebileceğine inanıyorum .

Paylaşımları Görüntüle

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir