<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2543911403541341" crossorigin="anonymous"></script>
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2543911403541341" crossorigin="anonymous"></script>

Pop Şarkılar Dinle

0

Pop Şarkılar ve Pop müzik dinle arayışında olanlar için Türkçe pop müzik arşivi adeta eşsiz bir hazinedir. İlk gençlik yıllarımızda kimi zaman coşkuyla eşlik ettiğimiz kimi zamansa hüzünlendiğimiz pop müzik şarkıları, günümüzde çeşitlenerek ve zenginleşerek artış göstermiştir. Bu zengin kültürde her duygu için bir yer bulunmuştur. Hatta öyle ki çoğu zaman bu şarkılar bir ders niteliği taşımıştır. Şair İsmet Özel’in kaleminden dökülen ve MFÖ tarafından seslendirilen “Vurgun Yedim” şarkısı, aşkta kazanmak kadar kaybetmenin de olduğunu gösterirken, Işın Karaca’nın “Yetinmeyi Bilir Misin?” şarkısı hangimizi uzaklarda daldırmamıştır ki? Hepimiz Tarkan’ın “Şımarık” şarkısıyla keyiflenmiş, Sezen Aksu’nun “Son Bakış” şarkısıyla hüzünlenmişizdir. Türkçe pop kültürünün bu unutulmaz eserleri, bizi birbirimize bağlamış ve güçlendirmiştir.

pop sarkilar dinle
pop sarkilar dinle

Pop Müzik

Pop müzik, adından da anlaşılacağı gibi esasında popüler müziktir. Modern müzik kalıplarının kullanıldığı müzik tarzı olarak açıklanabilen pop müzik 1950’li yıllarda ABD ve İngiltere’de ortaya çıkmıştır. Modernizenin müzik dünyasına yansıması beğeni ile karşılanmış ve basit formatta yazılan bu şarkılar kısa süre içerisinde isminin de hakkını veren popülerliğe ulaşmıştır.

Türkçe pop şarkılar ise alaturka ve halk müziği kalıplarının modern müzik kalıplarına monte edilmesiyle oluşturulan bir müzik türü olarak karşımıza çıkmaktadır. 1900’lü yıllarda başlayan ve değişerek günümüze ulaşan bu eşsiz müzik türünün Selda Bağcan, Gülden Karaböcek gibi önemli temsilcileri bulunmaktadır. Günümüzde ise Betül Demir’den Kenan Doğulu’ya kadar birçok temsilcisi bu müzik türünü başarıyla icra etmektedir. 

En Güzel Pop Müzik Şarkıları

Pop müzik denildiğinde hiç kuşkusuz herkesin bir favori sanatçısı ve favori şarkısı bulunmaktadır. Kenan Doğulu’nun “Kandırdım” şarkısından Sezen Aksu’nun “Rakkas” şarkısına kadar geniş bir şarkı arşivi, dinamik ve genç yıllarımızı hatırlatırken, Sibel Alaş “Adam”, Demet Sağıroğlu “Arnavut Kaldırımı” gibi slow pop şarkılar yarım kalmış aşklara göz kırpmaktadır. En güzel pop şarkıları olarak bilinen ve kalbimizde her zaman ayrı bir yeri olan bu eşsiz şarkılar, ilk aşklarımızın, ilk başarılarımızın hatta ilk kalp kırıklıklarımızın izlerini taşımaktadır. Belki de bu kadar güzel ve özel olmalarının sebebi budur. “Unutulmamalı, o güzel günleri. Anılarla gönülleri hoş tutmalı.” dediğimiz her an için Türkçe pop müzikte bir şarkı bulunmaktadır. 

Pop Şarkılar

Eski pop şarkıların değeri her zaman kalbimizde baki kalacak olsa da, yeni dönem şarkılarının da hakkını vermek gerekmektedir. Sezen Aksu, Tarkan gibi kral ve kraliçeler sektöre devam ederek birbirinden güzel şarkılar oluşturmaya devam ederken, yeni nesil sanatçılar da ustalarından aldıkları derslerle mükemmel parçalar ortaya çıkarmaktadır. Aleyna Tilki’den Edis’e tüm sanatçıların yeni şarkılar listesi, geniş arşivimizde bulunmaktadır. Slow müzikten hareketli parçalara kadar aradığınız her tarzda şarkıya ulaşabileceğiniz geniş arşivimiz beğeninize sunulmuştur.

Reis 14 Gönderi

Kaliteli müzik dinlemenin bir yaşam tarzı olduğuna ve her bireyin özgürce müzik dinleyebileceğine inanıyorum .

Paylaşımları Görüntüle

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir