<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2543911403541341" crossorigin="anonymous"></script>
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2543911403541341" crossorigin="anonymous"></script>

Fransızca Müzikler

0

Fransızca  Şarkılar bizi dinlerken mest eder. 2021 En Güzel fransızca şarkılar listesi dinle . Fransız dilinin güzelliğini Fransızca müzikler sayesinde dinleyebilirsiniz. Dilin aksanı ve lehçesi pek çok kişi tarafından oldukça etkileyici bulunmaktadır. Belki de Fransızca müziklerin Fransa dışında bu kadar popüler olmasına etki eden neden budur. Romantik müziklerden, rape, pop müzikten klasik müziklere kadar Fransızca şarkılar geniş bir yelpazede yer alır. Her türden müzik dinleyen insan için Fransızca şarkılar vardır. Charles Aznabour ile Enrico Macias başta olmak üzere Fransızca şarkıları dinlemeye doyamayacaksınız.

fransizca muzikler dinle
fransizca muzikler dinle

Fransız Şarkılar

Fransa müzik kültürü bize bu kültürün ne kadar zengin olduğunu gösteren bir kanıt niteliğindedir. Romantik bestecilerden, halk ve popüler müzik kültürünün yükselişini Fransız müzik kültüründe görebilirsiniz. Fransa’nın dünyada ilk müziği yapanlar olduğunu söylesek yanlış olmaz. Çünkü dünyada bilinen en eski ses kayıt cihazları Fransa’da patent almıştır. Fransızca müzikler özellikle başarısını elektronik müzikte göstermiştir.

Fransız Chanson Tarzı

Chanson kelimesi Fransızca’da şarkı anlamına gelir. Günümüzde chanson tarzı Fransa’da halen popülerliğini korumaktadır. Leo Ferre, Georges Brassens, Juliete Greco, Gilbert Becaud, Dalida ve Dalida bu türün önemli sanatçıları arasında yer alır. Bu müzik türü daha sonra disko ve hatta hip hop gibi farklı türlere evrilmiştir.

Fransız Yeye Tarzı

Ye ye hareketi, köklerini radyo programında bulmuştur. Bu müzik türü 1960’ların başında Fransa’da ortaya çıkmıştır. Müzik türünde çeşitli müzik türlerinin kaynaştırılması amaç edinmiştir. Chantal Goya, Claude François, Dick Rivers ve Richard Anthony bu müzik türünün önemli temsilcilerinden sayılır.

Fransız Kaya Tarzı

Kaya tarzı 70’li yılların sonuna kadar hak ettiği popülerliği bulamamıştır. Ancak ileri zamanlarda müzik türü en üst noktasını gördü. Akımın önemli temsilcisi Breton müzisyon Alan Stivell’dir. Müzik türünün popüler olması ile birlikte daha fazla insan kaya tarzında müzik yapmaya başladı. Martin Sirki, Paul Personne, Noir Desir ve Magma bu müzisyenler arasında yer alır.

Fransız Dans Türü Tarzı

Dans türü müzik tarzının Fransa’da vücut bulması 1990’ların başında ortaya çıktığı bilinmektedir. Müzik türüne yeni disko, avro disko, disko house, Fransız dokunuş, filtre ev ve tek funk gibi farklı isimler takılmıştır. Daft Punk bu müzik türüne önemli katkı sağlamıştır. 2000’li yıllara gelindiğinde farklı sanatçılar da bu müzik türünün gelişmesini sağlamıştır. Özellikle dünya genelinde hit olan şarkılar, Fransız müzik tarzının bütün dünyaya yayılmasına yardımcı olmuştur. David Guetta dans türü müzikte yakın tarihte adeta çığır açmış, Fransızca eserler dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olmayı başarmıştır.

Müzik dinle dur sayesinde Fransızca şarkılar ve diğer bütün müzik türlerini dinleyebilirsiniz. Canlı radyodan, karışık Türkçe şarkılara, Yabancı İngilizce şarkılardan, slow şarkılara kadar dinlemek istediğiniz bütün şarkılar elinizin altında!

Reis 14 Gönderi

Kaliteli müzik dinlemenin bir yaşam tarzı olduğuna ve her bireyin özgürce müzik dinleyebileceğine inanıyorum .

Paylaşımları Görüntüle

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir