<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2543911403541341" crossorigin="anonymous"></script>
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2543911403541341" crossorigin="anonymous"></script>

Ankara Havaları

0

Ankara havaları Türkiye’nin bölgelerinden biri olan İç Anadolu’nun düğünlerde, Türkübarlar da çalınan müziklere verilen genel bir isimdir. Ankara sadece İç Anadolu’nun deği,l Türkiye’nin de merkezi olduğundan dolayı Ankara oyun havaları artık Anadolu’nun her köşesinde çalınmakla kalmayıp diğer ülkelerde de çalınmaya başlanmıştır. Ankara oyun havalarını dinlemeye başladığınızda içinizin aniden oynama isteği ile dolup taştığını hissedecek ve elime iki kaşık alsam da oynasam mı diye düşünmekten kendinizi alamayacaksınız.

ankara oyun havalari dinle
ankara oyun havalari dinle

Ankara oyun havalarında çalınan şarkılar sadece oynanmak için çalınan eserler değildir. Oyun havaları çalınırken köylerde geçen hikayeler anlatılmakta ve sanatçının çevresinde duyduğu hınzırlıkları hikayelere  konu olmaktadır.

Ankara Oyun Havaları

Ankara oyun havası çalmaya başladığında nerede ve hangi mekanda olduğunuza dikkat etmeden oynama isteğinin geldiğinin siz de farkına varacaksınız.

Ankara oyun havaları arasında Ömer Faruk Bostan’ın seslendirdiği şarkılar, Veli Erdem’in seslendirdiği eserler, Hüseyin Kağıt’ın seslendirdiği eserler ve Sincanlı Mustafa’nın eserleri en çok dinlenen eserler arasındadır. İç Anadolu’da çalınan müziklerden bahsederken Neşet Ertaş’a değinmemek olmaz. Neşet Ertaş hiç kimsenin çalamadığı sazı, eşsiz sesi ve türküleri ile bilinse de hareketli şarkılarda da üstat konumundadır.

Hiçbir Yerde Bulunmayan Ankara Oyun Havaları

Ankara oyun havaları her ne kadar son dönemlerde popülaritesini arttırsa da yöresel bazda tanılan sanatçıların olması bazı eserlerine ulaşılmasını güçleştirmektedir. Ankara oyun havaları uzun bir geçmişe sahip şarkılardır.

İç Anadolu Abdal geleneğinin yaşandığı ve hala yaşanmaya devam ettiği eşsiz bir kültüre sahiptir. Bu kültür Ankara oyun havaları içinde sunulan eser miktarını arttırmaktadır. Hacı Bozan gibi sanatçılar İç Anadolu’nun en sevilen şarkıcıları arasındadır.

Ankara Oyun Havaları ile Enerjinizi Atın

Ankara oyun havaları enerjinin oynayarak atılması için en ideal müzikler arasındadır. Oyun havalarını dinlemeye başladığınızda siz de enerjinizin arttığını hissedecek ve kötü geçen bir günden sonra da eğlenmenin mümkün olduğunu göreceksiniz.

Ankara’da yaşayanlar da Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi kötü günler yaşayabilmekte, aşk acısı çekmekte ve mutsuz olabilmektedir. Ancak en olmadık anda duyulan bir oyun havası kara bulutların dağılmasını sağlamakta ve enerjilerinin en üst seviyeye çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Düğünlerin Vazgeçilmez Müzikleri Ankara Oyun Havaları

Düğün havaları arasında en çok tercih edilen müzik türleri arasında bulunan türlerden bir tanesi Ankara oyun havalardır. Düğünler çiftlerin hayatlarını birleştirdikleri ve en mutlu oldukları gündür. Düğünleri güzelleştirmenin yolu güzel ve hareketli şarkıların olmasıdır. Ankara oyun havaları düğünde kimsenin oturmamasını sağlayarak mükemmel bir düğün yaşamamızı sağlamaktadır.

Hiçbir Yerde Bulunmayan Ankara Oyun Havaları

Sitemiz Ankara oyun havaları arşivi sunmaktadır. Sitemizde sunulan Ankara oyun havaları seçeneğinde hiçbir yerde bulamayacağınız eserleri bulabilecek ve birbirinden farklı alternatiflerle gününüze renk katacaksınız. Ankara oyun havalarının eşsiz eserlerini dinlemek isteyen kimselere en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için sitemizi ziyarete bekleriz.

Reis 14 Gönderi

Kaliteli müzik dinlemenin bir yaşam tarzı olduğuna ve her bireyin özgürce müzik dinleyebileceğine inanıyorum .

Paylaşımları Görüntüle

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir